Image Alt

Cesta proměny základní školy aneb zkušenosti a tipy

  /  Cesta proměny základní školy aneb zkušenosti a tipy

B5  13:00 – 14:30

Workshop (Sdílení)

Náš vstup není školení, seminář ani klasický workshop. Chceme s účastníky sdílet zkušenosti a tipy se zaváděním změn v základní škole. Na příběhu naší školy otevřeme společně prostor pro sdílení. Věříme, že naše zkušenosti mohou pomoci dalším pedagogům, jejichž školy se vydaly na cestu změny od tradiční školy ke škole s formativním přístupem, nebo se na ni chystají. Zaměříme se zejména na zkušenosti, které jsme získali s nastavením směřování školy, zaváděním aktivizačních metod včetně strategií formativního hodnocení a zejména se systémem podpory pedagogů, který považujeme za velmi důležitý. Podělíme se o naše úspěchy a zároveň upozorníme na úskalí, se kterými jsme se sami museli vypořádat. Chceme vytvořit také prostor pro sdílení ostatních, pro otázky, na které můžeme hledat společně odpovědi. Naše cesta není jediná možná, nechceme předkládat návod, ale inspirace.

 

Záznam workshopu

 

 

Zdeňka Juklová

 

 

Zdeňka Juklová

Ve školním prostředí pracuje již přes 20 let, z toho 6. rokem na pozici ředitelky školy ve Velkých Hamrech. Vyučuje matematiku a fyziku. Dlouhodobě se zabývá efektivními metodami výuky, hodnocením a inkluzí ve školství. Na pozici ředitelky se snaží o rozvoj školy v oblasti technického zázemí, budování zdravého klima, podpory pedagogů a směřování školy k naplnění její vize.

 

 

Kateřina Mannová

Kateřina Mannová

Pracuje jako zástupkyně ředitelky pro výchovu a vzdělávání, výchovná poradkyně, učitelka anglického jazyka a koordinátorka inkluze pro Město Velké Hamry. Zajímá ji proměna vzdělávání a možnosti myšlení “Out Of The Box”. Práce s lidmi je pro ni výzva, proto se více v současné době zabývá mentoringem, který začleňuje do své práce. Dalším tématem je pozitivní podpora a intervence chování (PBIS) a management třídy.